Jaunumi

Gaisa kondicionieru uzstadisana

Gaisa kondicionieru uzstādīšana

Vasaras mēneši Latvijā var būt patīkami silti, taču pēdējos gados temperatūras kļūst arvien augstākas, kas dažeriz var radīt pārāk karstus apstākļus mājās un birojā. Šādos apstākļos gaisa kondicionieris kļūst par neaizstājamu ierīci, kas nodrošina komfortu un labāku dzīves un darba apstākļu kvalitāti. Apskatīsim sīkāk, kāpēc gaisa kondicionēšana ir svarīga gan mājās, gan birojos, un kādas priekšrocības tā sniedz.

Skatīt
Kas notiek ar gaisu guļamistabā, kad nav ventilācija

Kas notiek ar gaisa kvalitāti jūsu guļamistabā, ja mājā nav ventilācijas?

Ventilācijas iekārtas ir kļuvušas par mūsdienu māju neatņemamu sastāvdaļu. Ja gaiss mājā ir labas kvalitātes, jūs, iespējams, pat nezināt, ka ventilācijas sistēma darbojas. Bet kas notiek, kad ventilācijas sistēma tiek izslēgta?

Ventilācijas sistēmas ražotājs Airobot izlēma veikt nelielu eksperimentu un veikt gaisa kvalitātes mērījumus, izmantojot grīdas apsildes termostata sensorus, kas ļauj mērīt gaisa kvalitāti katrā telpā atsevišķi

Skatīt
Saules paneļi uz zemes, kas jāņem vērā

Saules paneļi uz zemes: Kas jāņem vērā?

Saules enerģijas izmantošana kļūst arvien populārāka visā pasaulē, un īpaši Eiropas Savienībā, kur tiek atbalstīta zaļo tehnoloģiju ieviešana, lai samazinātu oglekļa emisijas. Latvijā saules paneļu izmantošana mājokļiem vai komerciāliem nolūkiem ir ekonomiski izdevīga un videi draudzīga izvēle. Cilvēki izvēlas saules paneļu izvietot uz ēku jumtiem vai uz brīva zemes gabala, atkarībā no savām iespējām. Šajā rakstā apskatīsim galvenos aspektus, kas jāņem vērā, izvēloties saules paneļu ierīkošanu uz zemes.

Skatīt
blog 10 iemesli, kāpēc izvēlēties gudru ventilāciju savai mājai

10 iemesli, kāpēc izvēlēties gudru ventilāciju savai mājai

Mūsdienās cilvēki 90% sava laika pavada telpās, tāpēc ir svarīgi nodrošināt veselīgu iekštelpu klimatu un padarīt tīru gaisu par dabisku ikdienas sastāvdaļu. Kamēr gaiss Ziemeļvalstīs ir viens no tīrākajiem pasaulē, gaisa kvalitāte mūsu mājās var būt pat 50 reizes zemāka nekā āra gaiss.

Skatīt
Gaisa mitrums telpās - kā ar to cīnīties?

Gaisa mitrums telpās – kā ar to cīnīties?

Gaisa mitrums ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē mūsu ikdienas komfortu un veselību, atrodoties mājās. Pareizs gaisa mitruma līmenis var palīdzēt novērst daudzas veselības problēmas, piemēram, elpceļu infekcijas un alerģijas, kā arī uzlabot kopējo dzīves kvalitāti. Tomēr pārāk augsts vai pārāk zems mitruma līmenis var radīt virkni problēmu, sākot no ādas sausuma līdz pat pelējuma veidošanās mājās.

Skatīt
Saules paneļu tīrīšana

Saules paneļu tīrīšana

Saules paneļu tīrīšana – ko darīt un ko nedarīt? Mēs esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kā padarīt Jūsu saules paneļus atkal tīrus un efektīvus.

Skatīt
Labākie enerģijas risinājumi jūsu mājai

Labākie enerģijas risinājumi jūsu mājai

Mēs esam ļoti priecīgi paziņot, ka esam paplašinājuši savu produktu un pakalpojumu klāstu, piedāvājot vēl plašāku enerģijas risinājumu klāstu mūsu klientiem. Mēs esam saņēmuši klientu uzticību, piedāvājot augstākās kvalitātes saules paneļus, un tagad mūsu piedāvājumā ir arī Panasonic siltumsūkņi un Airobot ventilācijas sistēmas. Šis ir solis tuvāk mūsu mērķim – nodrošināt visaptverošus un efektīvus enerģijas risinājumus.

Skatīt
Saules ģeneratora komplets ar saules paneļiem

Portatīvie saules paneļi

Portatīvie saules paneļi ar akumulatoru un ģeneratoru Growatt Infinity 1500 nodrošina stabilu un vienmērīgu elektroenerģijas plūsmu situācijās, kad nav lokālā elektroenerģijas pieslēguma vai elektroenerģija ir nestabila.

Skatīt
Saules paneļu cena - kā tā veidojas?

Saules paneļu cena – kā tā veidojas?

Saules paneļu popularitāte Latvijā turpina pieaugt, un arvien vairāk mājsaimniecību un uzņēmēju izlemj par labu saules paneļu sistēmas ierīkošanai. Šajā jomā darbojas daudz un dažādi pakalpojumu sniedzēji, piedāvājot visai plašu produktu un pakalpojumu klāstu. Šādā situācijā ir būtiski izdarīt pareizo izvēli, jo saules paneļu sistēma ir ievērojams ilgtermiņa ieguldījums.

Skatīt
ALTUM atsāku pieteikumu pieņemšanu

ALTUM atsāk pieteikumu pieņemšanu energoefektivitātes uzlabošanai  

2023.gada 26. oktobrī attīstības finanšu institūcija ALTUM atsāk pieteikumu pieņemšanu privātmāju energoefektivitātes uzlabošanas programmā. Atbalsts ir pieejams privātmājas atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai vai elektroenerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanai, tai skaitā saules paneļiem.

Skatīt
N-tipa saules paneļi

N-tipa saules paneļi

N-tipa saules paneļi piedāvā augstāku efektivitāti, labāku veiktspēju vāja apgaismojuma apstākļos, augstāku temperatūras toleranci un elastību to uzstādīšanā. Turklāt N-tipa saules paneļiem ir samazināta gaismas atstarošanu un palielināta gaismas caurlaidību, kas uzlabo to kopējo veiktspēju.

Skatīt
Saules paneli uz jumta - kas janem vera

Kā novērtēt jumta piemērotību saules paneļiem

Saules paneļu uzstādīšana uz jumta ir lielisks veids, kā izmantot saules enerģijas sniegtās priekšrocības, vienlaikus ietaupot naudu elektrības rēķinos. Tomēr, pirms ķerties pie saules paneļu uzstādīšanas, ir svarīgi izvērtēt, vai jūsu jumts ir piemērots to izvietošanai. Šajā rakstā mēs sniegsim jums norādījumus, kā novērtēt jūsu jumta piemērotību saules paneļiem.

Skatīt
Kāpēc nevajadzētu atlikt saules paneļu uzstādīšanu un paspēt to izdarīt šogad

Kāpēc nevajadzētu atlikt saules paneļu uzstādīšanu?

Latvijas elektrības cenas ir stabilizējušās un daudzi cilvēki ir nedroši par saules paneļu iegādi. Tomēr, pat situācijā ar šādām elektroenerģijas cenām, saules paneļu ierīkošana ir gudrs solis. Saules enerģija ir ilgtspējīga un videi draudzīga alternatīva tradicionālajai elektrībai, kas rada daudz priekšrocību gan finansiāli, gan ekoloģiski.

Skatīt
Hibrīdās saules paneļu sistēmas

Hibrīdās saules paneļu sistēmas — kas tās ir?

Hibrīdās saules sistēmas apvieno gan tīklam piesaistīto, gan ārpus tīkla esošo saules paneļu sistēmu priekšrocības. Šīs sistēmas būtībā ir saules paneļu, saules bateriju un invertora kombinācija. Hibrīdās saules sistēmas ir paredzētas, lai ražotu elektroenerģiju no saules un uzglabātu lieko enerģiju saules baterijā.

Skatīt
Paikesepaneelid talvel 1568x880 2

Tier 1 saules paneļi

Izvēloties saules paneļus, noteikti ir nācies saskarties ar terminu “Tier 1”, ko izmanto daudzi saules paneļu ražotāji. Ko tieši tas nozīmē un kāpēc to ir būtiski zināt? To mēs skaidrosim zemāk esošajā bloga ierakstā. Termins “Tier 1” nozīmē, ka tie ir augstākās kvalitātes, pirmā līmeņa saules paneļi, kurus ražo lieli un uzticami saules paneļu ražotāji.

Skatīt
screenshot 2021 08 10 at 13.31.52 1

Pārskats Par Saules Enerģiju Eiropas Savienībā

Pirmās piecas Eiropas Savienības valstis, kas ir vadošās saules enerģijas izmantošanā, ir Vācija, Nīderlande, Spānija, Polija un Francija. Šīs valstis veido 74% no kopējā uzstādīto saules enerģijas parku apjoma Eiropā.

Skatīt