Saules paneļu finansēšana

Saules paneļu finansēšana

Atjaunojamās enerģijas nozare strauji attīstās, un viens no šīs attīstības virzītājspēkiem ir saules enerģijas izmantošana. Ir pieejami vairāki veidi, kā finansēt saules elektrostaciju celtniecību. 

Valsts atbalsts privātpersonām saules paneļu uzstādīšanai

2022.gada 9.martā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 150 „Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai” nolikums” , kas nosaka, kopējo pieejamo finansējumu 20 miljonu eiro apmērā. Vienam projektam maksimālais pieejamais valsts atbalsts būs 15 000 eiro un to piešķir vienu reizi.

 

Atbalsta ietvaros var iesniegt ne vairāk kā vienu projekta iesniegumu par fiziskās personas īpašumā vai kopīpašumā esošu vienu dzīvojamo māju. Projekta iesniedzējs var būt fiziska persona, kuram zemesgrāmatā nostiprinātas īpašuma tiesības uz dzīvojamo māju vai tās daļu.

 

Vairāk informācija pieejama mūsu bloga ierakstā: Stājas spēkā atbalsts privātpersonām saules paneļu uzstādīšanai

Saules paneļu finansējums no bankām

Bankas arvien vairāk cenšas palīdzēt saviem klientiem kļūt videi draudzīgākiem un investēt drošos ieguldījumos. Pēc mūsu klientu pieredzes Baltijas valstīs AS Swedbank, SEB un Luminor atbalsta kredītu izsniegšanu saules paneļu iemaksai. Mēs iesakām sazināties ar kādu no augstāk minētajām bankām. Ja būs nepieciešams mēs palīdzēsim sagatavot dokumentāciju, ko iesniegt bankai.

Eiropas Savienības fondi saules paneļu parka būvniecībai

Šobrīd Latvijai nav pieejamas subsīdijas saules parka būvniecībai. Jaunākajām ziņām par saules enerģijas projektu subsīdijām var sekot līdzi ES fundu mājaslapā.

Sadarbība ar zemes īpašniekiem

Zemes īpašnieki var izmantot brīvo zemi un pārvērst to par ienesīgu ieguldījumu. Zemes īpašnieks var izmantot savu saules parku, lai ražotu elektroenerģiju un pārdotu to elektrotīklam vai blakus esošai ražošanas ēkai vai citai iestādei. Zemes īpašnieks gūst ienākumus, un uzņēmums var iegādāties elektroenerģiju par lētāku cenu nekā tirgū. Ir svarīgi izvēlēties uzticamu partneri, kas var piedāvāt vislabāko individuālo risinājumu. Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo biznesa modeli, sazinieties ar mums un mēs pastāstīsim jums vairāk kā citi mūsu klienti ir izmantojuši šāda veida sadarbības modeli.

Elektroenerģijas pirkuma līgumi vai tiešās pārdošanas līgums

Līgums par elektroenerģijas tiešo pārdošanu ir arvien biežāk izmantota metode saules enerģijas parku celtniecībai Eiropā un visā pasaulē. Šajā gadījumā klients kā zemes īpašnieks, rūpnīcas īpašnieks, nekustamo īpašumu attīstītājs vai mājas īpašnieks slēdz līgumu ar uzņēmumu, kas būvē saules enerģijas parkus un pērk no tā elektroenerģiju par atlaidi uz līgumā noteikto laiku. Tādā gadījumā uzņēmumi ar augstu enerģijas patēriņu var ietaupīt diezgan lielus līdzekļus, jo elektroenerģijas norunātā cena pārsvarā ir lētāka nekā elektrotīklā iegādātā. Līguma termiņa beigās klients var vai nu patur saules paneļu parku savā īpašumā, vai arī sākt iepirkt elektroenerģiju no citiem piegādātājiem.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo biznesa modeli, sazinieties ar mums.

Nepieciešama palīdzība izvēlēties sev piemērotāko risinājumu?

Mēs palīdzēsim izvēlēties tieši jūsu situācijai piemērotākos saules paneļus. Pastāstiet mums par savām vajadzībām, un mēs ieteiksim labāko risinājumu.