Saules paneļu uzstādīšana
Saules paneļu uzstādīšana privātmājām un uzņēmumiem
Saules paneļu parku izstrāde, plānošana, izveide un nodošana ekspluatācijā ir mūsu ikdienas nodarbošanās. Esam uzstādījuši neskaitāmus saules paneļu parkus Baltijas valstīs un esam gatavi parūpēties arī par jūsu saules paneļu parka uzstādīšanu. Mēs sagatavosim visu nepieciešamo dokumentāciju, izprojektēsim saules paneļu parku, izveidosim to un parūpēsimies, lai jūs iegūtu vislabāko cenas un kvalitātes attiecību ar maksimālu jaudu.

Konsultācija un analīze pirms saules paneļu uzstādīšanas
Jebkurš saules paneļu uzstādīšanas process sākās ar konsultāciju. Mēs ieteiksim jums visizdevīgāko risinājumu, lai jūsu ieguldījums saules paneļu parka izveidē būtu ne tikai izdevīgs, bet arī ienesīgs.
Ko sagaidīt no konsultācijas par saules paneļu uzstādīšanu?
Konsultācijas laikā mēs noskaidrojam klienta vajadzības, lai varētu sagatavot precīzu piedāvājumu. Pārskatīsim piemērotāko saules paneļu izvietojumu un uzstādīšanas metodes (uz zemes, uz jumta, plakans vai slīps jumts). Nepieciešamības gadījumā sniedzam arī konsultācijas par atjaunīgās enerģijas subsīdijām un finansējumu.
Saules paneļu rentabilitātes analīze
Saules paneļu rentabilitātes analīze palīdz saprast saules paneļu parka atmaksāšanās periodu, vidēji saules paneļi sevi atpelna 5 – 6 gadu laikā.
Tāpat der paturēt prātā, ka jo vairāk saules paneļu ražošana pārklājas ar ēkas elektroenerģijas patēriņu, jo ātrāks ir saules investīciju atmaksāšanās laiks.
Rentabilitātes analīze nosaka saules parka atmaksāšanās periodu. Tas parasti ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:
- Izvēlētais saules paneļu veids
- Elektroenerģijas patēriņš (cik daudz elektroenerģijas tiek patērēts un cik daudz elektroenerģijas ir plānots pārdot atpakaļ tīklam)
- Tirgus elektroenerģijas cenas
- Finansēšanas iespējas
- Pieejamās valsts subsīdijas
Saules paneļu produktivitātes
prognozēšana
Saules paneļu parka produktivitāte ietekmē arī investīciju atmaksāšanās laiku. Enerģijas ražošanas grafiks sniedz prognozi, cik lielu daļu no elektrotīkla iepirktās enerģijas turpmāk segs saules paneļu saražotā enerģija. Tas sniedz arī labu pārskatu par saules elektrostacijas atmaksāšanās laiku.
Vairumā gadījumu saules paneļi tiek uzstādīti uz dienvidiem, lai nodrošinātu maksimālu produktivitāti.
Saules paneļu parka produktivitāte ir tieši atkarīga no laikapstākļiem, parka veiktspēju ietekmē saules gaisma, mākoņu blīvums, ēnas, putekļi, vējš un sniegs. Ziemas laikā paneļu apakšējās malas ir jānotīra no sniega un ledus, lai cauri izplūstu saules gaisma, kas veicinās sniega un ledus kušanu. Tas nodrošina, ka pārējā paneļa daļa ātri izkusīs, pateicoties saules sildošajai iedarbībai. Produktivitātes aprēķināšanai ir vairāki rīki, piemēram, Eiropas Komisijas izstrādātais saules kalkulators PV-GIS. Tas sniedz pārskatu par saules paneļu parka mēneša un gada produktivitāti atbilstoši tā atrašanās vietai.
Dokumentācijas sagatavošana saules paneļu uzstādīšanai
Visu nepieciešamo dokumentu sagatavošanas process ir vislaikietilpīgākie posms visā saules paneļu izbūves procesā. Mēs sagatavojam visus dokumentus un nepieciešamās atļaujas, jo ļoti labi pārzinām šo procesu un esam to darījuši neskaitāmas reizes. No klienta mums ir nepieciešami tikai daži paraksti visa procesa laikā.
Saules elektrostacijas atļauju izsniegšanas un dokumentācijas process ir sekojošs:
1. Pieteikums pievienoties tīkla operatoram
2. Saules elektrostacijas projekta dokumentācija
3. Būvatļaujas pieprasīšana
4. Konstrukcijas rasējumi (instalācijas plāns, elektroinstalācijas shēma, vairoga shēma)
5. Elektroinstalācijas atbilstības deklarācija, vairoga deklarācijas
6. Materiālu sertifikāti
7. Dokumentācija, kas garantē aprīkojuma garantiju
8. Pašvaldības lietošanas atļauja
9. Servera pakalpojumu līgums (ja piemērojams)
Svarīgākie soļi saules paneļu uzstādīšanā
1. Ekonomikas ministrijas atļauja
Mēs sagatavojam iesniegumu atļaujas saņemšanai par jaunu elektroenerģijas ražošanas iekārtu ieviešanu vai jaudu palielināšanu.
2. Tehniskās specifikācijas sagatavošana
Kopā ar klientu mēs sagatavojam pieteikumu un nepieciešamos pielikuma dokumentus iesniegšanai AS „Sadales tīkls” – tehniskās specifikācijas sagatavošanai.
3.Elektrostacijas projektēšana
Mēs projektējam saules paneļu parku saskaņā ar saņemto AS „Sadales tīkls” tehnisko specifikāciju.
4. Būvvalde
Paralēli norit darbs projekta saskaņošanai ar būvvaldi.
5. Pieslēguma līgums
Klients slēdz pieslēguma līgumu (ja tāda vēl nav) ar AS „Sadales tīkls”.
6. Uzstādīšana
Mēs organizējam mērniecības darbus un uzsākam saules elektrostacijas uzstādīšanas darbus objektā.
7. Pieteikšanās testēšanai
Mēs sagatavojam visu nepieciešamo pēc būvniecības dokumentāciju un iesniedzam to atbilstošajām institūcijām un piesakām elektrostaciju staciju 72 stundu pārbaudei.
8. Pārbaude, inspekcija
Saņemam būvvaldes aktu par stacijas nodošanu ekspluatācijā.
9.Atļauja un pieslēgums
Saņemam AS „Sadales tīkls” atzinumu par stacijas atbilstību un elektrostacija tiek pieslēgta tīklam un uzsāk ražot elektrību.
Projektu vadība, uzstādīšana un elektrodarbi
Kad visas atļaujas un dokumenti ir saņemti, sākam saules parka ierīkošanu. Šis process var ilgt no vienas dienas līdz nedēļai vai divām atkarībā no projekta apjoma. Vidēja lieluma projektiem uzstādīšana parasti aizņem tikai dažas dienas. Mūsu eksperti parūpēsies arī par visām elektroinstalācijām, lai saules paneļu parks darbotos nevainojami. Mēs izmantojam tikai augstākās kvalitātes saules enerģijas produktus no viena no pazīstamākajiem ražotājiem.