Zemes siltumsūknis

Zemes siltumsūknis ir ideāli piemērots dažāda lieluma ēkām un privātmājām, kam apkārt ir pietiekami daudz brīvas zemes. Zemes siltumsūkņi jeb ģeotermiskie siltumsūkņi efektīvi savāc zemē uzkrāto saules enerģiju, un pārvērš to enerģijā, kas var tikt izmantota mājas apkurei.

Zemes siltumsūknis ierīkošana

Zemes siltumsūkņa uzstādīšana ir rūpīgi jāplāno un jāveic atbilstoši noteiktām tehniskām prasībām. Vispirms tiek veikta teritorijas izpēte, lai noteiktu zemes ģeoloģiskās īpašības un ūdens līmeņa klātbūtni. Pēc izpētes, atkarībā no izvēlētās sistēmas tipa, zemē tiek ierīkotas vertikālās vai horizontālās siltuma akumulācijas caurules. Vertikālās caurules prasa urbt dziļus urbumus, savukārt horizontālās sistēmas izklāj zemes virskārtā zemākā dziļumā. Standarta ģeotermālā siltumsūkņa kolektors tiek uzstādīts horizontāli 1-1,2 metru dziļumā virs zemes. Taču vertikāla siltumsūkņa ierīkošanas gadījumā, cauruļvada urbums var sasniegt līdz 150 metriem. Urbumu dziļums un urbumu cena ir atkarīga no grunts un ēkas vispārējās enerģijas vajadzības. Kad caurules ir novietotas, tās tiek savienotas ar siltumsūkni, kas uzstādīts ēkā. Pēc sistēmas montāžas un pārbaudes, tā ir gatava darbībai, nodrošinot efektīvu un ilgtspējīgu apkuri. Siltumsūkņa uzstādīšana ir jāveic sertificētu speciālistu uzraudzībā, lai nodrošinātu tās atbilstību visām drošības un efektivitātes normām.

Zemes siltumsūkņa priekšrocības

Zemes siltumsūknim ir vairākas priekšrocības, kas padara to par pievilcīgu izvēli tiem, kas meklē energoefektīvu un videi draudzīgu apkures risinājumu.

EFEKTIVITĀTE

Ģeotermālie siltumsūkņi ir ļoti efektīvi, jo izmanto stabilo zemes temperatūru, kas ir zemāka par āra gaisa temperatūru ziemā un augstāka vasarā, tādējādi nodrošinot efektīvāku siltuma pārnesi.

VIDEI DRAUDZĪGS

Ģeotermālās siltumsūkņu sistēmas izmanto atjaunojamo enerģiju no zemes, kas samazina fosilā kurināmā patēriņu un CO2 emisijas, palīdzot aizsargāt vidi.

IZDEVĪGI

Lai gan ģeotermālās siltumsūkņu uzstādīšana sākotnēji var būt dārgāka, to ekspluatācijas izmaksas ilgtermiņā ir zemākas salīdzinājumā ar tradicionālajām apkures sistēmām, jo tās efektīvi samazina enerģijas patēriņu.

ILGMŪŽĪBA

Ģeotermālie siltumsūkņi ir izturīgi un paredzēti ilgam kalpošanas laikam, kas var sasniegt no 20 līdz 25 gadiem iekārtas gadījumā un līdz pat 50 gadiem zem zemes esošajām komponentēm.

IZDEVĪGI

Zemes siltumsūkņiem parasti ir zemas uzturēšanas prasības un tie ir salīdzinoši vienkārši uzturami.

UNIVERSĀLS

Daži ģeotermālie siltumsūkņi var nodrošināt ne tikai apkuri, bet arī dzesēšanu un karstā ūdens sagādi, nodrošinot vispusīgu mājokļa klimata kontroli.

NEATKARĪBA

Ģeotermālā siltumsūkņa efektivitāte nav atkarīga no ārējās temperatūras svārstībām, kas nodrošina stabilu un efektīvu darbību jebkurā laikā.

Zemes siltumsūknis izmaksas

Zemes siltumsūkņi ir efektīvs veids, kā iegūt siltumenerģiju, izmantojot zemes resursus. Tie darbojas efektīvāk, ja zeme ir mitra, jo tādā vidē enerģijas pārneses process ir efektīvāks. Salīdzinot ar tradicionālajiem fosilajiem kurināmajiem, ģeotermālās siltumsūkņu elektroenerģijas izmaksas ir par 80% zemākas. Šie siltumsūkņi par katru patērēto elektroenerģijas vienību var ražot 3 līdz 5 reizes vairāk siltumenerģijas. Šis efektivitātes līmenis nozīmē ievērojamas izmaksu ietaupījumus jūsu mājas apkurei. Lai atrastu vispiemērotāko zemes siltumsūkni jūsu vajadzībām, aicinām sazināties ar mūsu konsultantiem, kas sniegs profesionālu padomu par siltumsūkņa izvēli un uzstādīšanu.

Kā strādā zemes siltumsūknis?

Ģeotermālais siltumsūknis izmanto zem zemes esošās siltumenerģijas krājumus, lai sildītu vai atdzesētu jūsu mājokli. Sākumā siltumsūknis izvelk siltumu no zemes, izmantojot pazemes caurules, kurās cirkulē šķidrums. Šis šķidrums uzsūc zemes siltumu un pārvada to līdz siltumsūknim. Tad, siltumsūkņa iekšienē, šī enerģija tiek pārvērsta, lai paaugstinātu tās temperatūru, un izmantota ēkas apsildīšanai. Vasarā šis process var notikt arī otrādi – siltumsūknis var atdzesēt māju, izvadot telpu siltumu atpakaļ zemē. Šādi ģeotermālais siltumsūknis nodrošina efektīvu un videi draudzīgu veidu, kā kontrolēt temperatūru mājās, izmantojot zaemes dabiskos resursus.

Visi enerģijas risinājumi mājai vienuviet!

Kaubanduskoda liikmelogo ENG horisontaalne valge.png

Saules enerģija, apkures un ventilācijas sistēmas – viss kas nepieciešams gudrai elektrības ražošanau un izmantošanai.

Mēs piedāvājam siltumsūkņus un ventilācijas sistēmas no pasaules līmeņa ražotājiem, kuri mums ir uzticējuši būt viņu oficiālajiem pārstāvjiem Baltijas valstīs. Pie mums jūs atradīsiet visus mājai nepieciešamos enerģijas risinājumus vienuviet.

IZDEVĪGI

Visi enerģijas risinājumi mājai vienuviet.

SADERĪBA

Visi enerģijas risinājumi var tikt sasaitīti.

JAUNĀKĀS TEHNOLOĢIJAS

Enerģijas risinājumi mājai tikai no pasaules vadošajiem ražotājiem.

VISS ENERĢIJAI

Saules enerģija, apkures risinājums un ventilācija no viena uzticama piegādātāja.

Nosūtiet mums e-pastu, lai saņemtu apkures sistēmas piedāvājumu

Lai mēs spētu jums sniegt precīzu atbildi ātrāk, lūdzu norādiet siltumsūkņa veidu, ko vēlaties, apdzīvojamo platību, ēkas plānojumu, siltās grīdas vai radiatori. Jo vairāk papildus informāciju sniegsiet, jo ātrāk un precīzāk spēsim jums sagatavot atbilstošu piedāvājumu.