Kāpēc nevajadzētu atlikt saules paneļu uzstādīšanu?

Kāpēc nevajadzētu atlikt saules paneļu uzstādīšanu un paspēt to izdarīt šogad

Latvijas elektrības cenas ir stabilizējušās un daudzi cilvēki ir nedroši par saules paneļu iegādi. Tomēr, pat situācijā ar šādām elektroenerģijas cenām, saules paneļu ierīkošana ir gudrs solis. Saules enerģija ir ilgtspējīga un videi draudzīga alternatīva tradicionālajai elektrībai, kas rada daudz priekšrocību gan finansiāli, gan ekoloģiski. 

 

Ilgtermiņa ieguldījums un ietaupījums

Pēdējo gadu laikā pasaule mums ne vienu reizi vien ir pierādījusi, ka ir pārsteigumiem pilna un paļauties uz konkrētām cenām ilgtermiņā nav iespējams. Kaut arī Latvijas elektrības cenas šobrīd ir stabilizējušās, iespēja izmantot pašu saražoto saules enerģiju, sniedz neatsveramu neatkarību no enerģijas piegādātājiem, tarifu maiņām un cenu svārstībām. Līdz ar to, ieguldot saules paneļos, jūs ievērojami samazināsiet izdevumus par elektroenerģiju ilgtermiņā, kas savukārt veicinās ilgstošu finansiālu ietaupījumu.

 

Pieejams valsts atbalsts saules paneļu uzstādīšanai 

Latvijā vēl jo projām ir pieejamas vairākas atbalsta programmas gan privātajiem klientiem, gan uzņēmumiem,  lai veicinātu saules paneļu iegādi un uzstādīšanu. Šīs programmas sniedz finansiālu atbalstu vai nodokļu iepriekšējo atmaksu saistībā ar saules paneļu uzstādīšanu. 2023. gadā šādi atbalsta pasākumi joprojām ir spēkā, sniedzot iespēju iegūt vēlamo ieguldījumu par samērā zemām izmaksām. Izmantojot šos atbalsta pasākumus, jūs uzlabosiet sava saules paneļu parka rentabilitāti un samazināsiet sākotnējās ieguldījuma izmaksas.

Atbalstu saules paneļu iegādei 2023.gagā iespējams meklēt šādās institūcijās:

 

  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) – LIAA piedāvā dažādas atbalsta programmas un grantus atjaunojamās enerģijas projektiem, tostarp saules paneļu uzstādīšanai. Tie sniedz finansiālu palīdzību un norādījumus privātpersonām un uzņēmumiem, kas ir ieinteresēti investīcijās atjaunojamā enerģijā.

 

  •  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības fonds (ERAF) – ERAF atbalsta ilgtspējīgas attīstības projektus, tostarp atjaunojamās enerģijas iniciatīvas. Tie piedāvā finansējuma iespējas un dotācijas saules paneļu uzstādīšanai, lai samazinātu oglekļa emisiju un veicinātu tīru enerģiju.

 

  • Latvijas Attīstības finanšu institūcija ALTUM – sniedz atbalstu atjaunojamās enerģijas projektiem, tostarp saules paneļu uzstādīšanai. ALTUM piedāvā tādus finanšu instrumentus kā aizdevumus un garantijas privātpersonām, komersantiem un pašvaldībām, lai veicinātu atjaunojamās enerģijas risinājumu izstrādi un ieviešanu. ALTUM atbalsts saules paneļu uzstādīšanai parasti ietver izdevīgas finansēšanas iespējas, zemākas procentu likmes un garākus kredīta atmaksas termiņus. To mērķis ir atvieglot piekļuvi finansējumam par pieņemamu cenu un samazināt finansiālos šķēršļus, kas saistīti ar ieguldījumiem saules enerģijā.

 

  • Lauku atbalsta dienests (LAD) – LAD sniedz finansiālu atbalstu un subsīdijas lauku attīstības projektiem, tostarp saules paneļu uzstādīšanai. Tie piedāvā dotācijas un finansēšanas iespējas, kas īpaši izstrādātas, lai veicinātu atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu lauku apvidos.

 

  • Latvijas Vides investīciju fonds (LVIF) – LVIF atbalsta videi draudzīgus projektus, tostarp saules enerģijas iniciatīvas. Viņi piedāvā aizdevumus, dotācijas un garantijas atjaunojamās enerģijas projektiem, palīdzot privātpersonām un uzņēmumiem ieguldīt saules paneļu iekārtās.

 

Mēs iesakām ņemt vērā, ka finansiālā atbalsta programmu pieejamība un īpašie noteikumi laika gaitā var atšķirties. Tāpēc ir ieteicams apmeklēt attiecīgo institūciju mājaslapas vai tieši sazināties ar tām, lai iegūtu aktuālāko informāciju par finansiālo atbalstu saules paneļu uzstādīšanai Latvijā.

 

Augstāka īpašuma vērtība un aizsardzība pret elektroenerģijas piegādes traucējumiem

Saules paneļu uzstādīšana uzlabo jūsu mājokļa vērtību. Pēdējos gados enerģijas efektivitāte un ilgtspējīgas enerģijas iegūšana ir kļuvusi par būtisku faktoru potenciālo pircēju izvēlē, kad runa ir par mājokļu iegādi. Iegādājoties māju ar jau uzstādītiem saules paneļiem, jūs ne tikai samazināt enerģijas izmaksas, bet arī padarāt savu mājokli pievilcīgu tiem, kas meklē ilgtspējīgākus un enerģijas efektīvākus risinājumus.

Saules paneļu iegāde nodrošina papildu aizsardzību pret elektroenerģijas piegādes traucējumiem. Neatkarīga enerģijas avota klātbūtne ļauj jums saglabāt elektroenerģijas piegādi pat ārkārtas situācijās, kad sabiedriskais elektrotīkls var būt bojāts vai izslēgts. 

 

Stabilizējušās saules paneļu cenas

Tagad ir īpaši labvēlīgs laiks iegādāties saules paneļus, jo to cenas ir ļoti zemas. Lai gan daudzi cilvēki varētu būt gaidījuši zemākas cenas, ir svarīgi atzīmēt, ka saules paneļu tehnoloģija joprojām attīstās, un nākotnē cenas var pieaugt, kā arī mirklī, kad pasaulē atkal radīsies apstākļi, kuros pieprasījums pēc saules paneļiem strauji augs, pieaugs arī iekārtu cenas. Izdevīgākais moments saules paneļu sistēmas iegādei ir tagad – kad pieprasījums pēc tām nav pārmērīgs. Iegādājoties saules paneļus 2023. gadā, jūs varat izmantot pašreizējo stabilitāti un iegūt labākas cenas, nekā tas būtu iespējams vēlāk, ja cenas pieaugs. Nevajadzētu uzskatīt stabilizējušās cenas par iemeslu atlikt saules paneļu iegādi uz ilgāku laiku. Jo ilgāk jūs atliksiet šo soli, jo vairāk zaudēsiet iespēju ietaupīt un gūt labumus no šīs investīcijas. Tādēļ ir vērts izmantot pašreizējo stabilo cenu situāciju un iegādāties saules paneļus, lai jau tagad sāktu ietaupīt un gūt labumu no tās priekšrocībām.

 

Vides ilgtspēja un samazināts oglekļa pēdas atstājums

Saules paneļu iegāde 2023. gadā var ļaut jums sasniegt enerģijas neitrālo statusu. Tas nozīmē, ka jūsu mājsaimniecība var ražot tik daudz saules enerģijas, cik patērē, padarot jūs pilnīgi neatkarīgus no fosilo degvielu izmantošanas. Tas ir svarīgs solis pretī ilgtspējīgai dzīvesveidam un mazinātiem ietekmes rādītājiem uz vidi.

 

Ir svarīgi atcerēties, ka saules paneļi ir ilgtermiņa ieguldījums, kas ļauj jums ietaupīt naudu un samazināt oglekļa pēdas atstājumu. Lai gan sākotnējā ieguldījuma izmaksas var būt augstas, ilgtermiņā saules paneļi ir izdevīgs ieguldījums. Neatkarīgi no elektroenerģijas cenu svārstībām un enerģētikas tirgus apstākļiem, saules paneļu iegāde 2023. gadā ir gudrs solis, kas var nodrošināt ilgtermiņa finansiālo stabilitāti un mazināt jūsu atkarību no tradicionālās enerģijas avotiem.