Gaisa mitrums telpās – kā ar to cīnīties?

Gaisa mitrums telpās - kā ar to cīnīties?
Gaisa mitrums telpās - kā ar to cīnīties?

Gaisa mitrums ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē mūsu ikdienas komfortu un veselību, atrodoties mājās. Pareizs gaisa mitruma līmenis var palīdzēt novērst daudzas veselības problēmas, piemēram, elpceļu infekcijas un alerģijas, kā arī uzlabot kopējo dzīves kvalitāti. Tomēr pārāk augsts vai pārāk zems mitruma līmenis var radīt virkni problēmu, sākot no ādas sausuma līdz pat pelējuma veidošanās mājās.

Kāds ir ideālais gaisa mitrums mājās?

Ideālais relatīvais gaisa mitrums mājās ir robežās no 40% līdz 60%. Šis mitruma līmenis ir pietiekami augsts, lai novērstu elpceļu saslimšanu un ādas sausumu, bet pietiekami zems, lai neveicinātu pelējuma un sēnīšu augšanu mājās. Ja mitruma līmenis pārsniedz 60%, tas var veicināt mikroorganismu, tostarp pelējuma un putekļu ērcīšu, vairošanos, kas ir kaitīgi gan cilvēka veselībai, gan mājas stāvoklim. Savukārt, mitruma līmenis zem 30% var izraisīt gaisa pārmērīgu sausumu, kas var negatīvi ietekmēt elpceļus un ādas stāvokli.

No kurienes rodas mitrums mājās?

Mitrums mājās var rasties no dažādiem avotiem, tostarp mūsu ikdienas darbībām – ēst gatavošanas, veļas mazgāšanas, mazgāšanās dušā un pat elpošanas. Vidēji četru cilvēku ģimene dienā var izdalīt vairāk nekā 10 litrus ūdens. Arī ārējie apstākļi ietekmē mitruma līmeni mājās, kā piemēram, laikapstākļu maiņa, īpaši lietainas vai mitras dienas, var ietekmēt iekštelpu gaisa mitrumu. Mitrums no ārpuses var iekļūt mājās caur noplūdēm logu un durvju rāmjos vai sliktas izolācijas dēļ.

Mitruma ietekme uz mūsu veselību

Zems mitrums, īpaši ziemas mēnešos, var izraisīt ādas sausumu, niezi un pat ekzēmu. Tas var arī saasināt elpceļu problēmas, piemēram, astmu. No otras puses, augsts mitrums veicina pelējuma un sēnīšu augšanu, kas var izraisīt alerģijas un elpceļu infekcijas. Šie apstākļi rada labvēlīgu vidi baktērijām un vīrusiem, kas var vieglāk izplatīties un izraisīt infekcijas.

 

Tāpat, augsts mitruma līmenis veicina pelējuma, putekļu ērcīšu un citu alergēnu dzīvotspēju. Tas var negatīvi ietekmēt cilvēkus ar alerģijām un astmu, pasliktinot viņu veselības stāvokli. Tāpēc ir ļoti svarīgi nodrošināt, ka gaisa mitruma līmenis mājoklī tiek uzturēts optimālā diapazonā.

Mitrums mājās ziemas mēnešos

Ziemā, īpaši Centrāleiropā un Ziemeļeiropā, mājokļu iekštelpu gaisa mitruma līmenis bieži vien ir zemāks. Tas ir saistīts ar apkures sistēmām, kas uzsilda gaisu, bet tajā pašā laikā samazina tā mitruma līmeni. Rezultātā gaisa sausums var radīt dažādas veselības problēmas, piemēram, sausu ādu, niezi un diskomfortu elpceļos.

Vasaras periodā situācija ir atšķirīga. Augstākas temperatūras un biežākas nokrišņu daudzums var paaugstināt gaisa mitrumu, kas dažkārt var pārsniegt ieteicamo 60% robežu. Tas var veicināt pelējuma veidošanos un citu mitruma radītu problēmu rašanos.

Kā regulēt gaisa mitrumu mājās?

Efektīva gaisa mitruma regulēšana mājās ir atkarīga no pareizas ventilācijas sistēmas izvēles un lietošanas. Modernās ventilācijas sistēmas, piemēram, Airobot, ir aprīkotas ar siltuma un mitruma atgūšanas funkcijām. Ziemā šāda ventilācijas sistēmas palīdz uzturēt pietiekamu gaisa mitruma līmeni, samazinot apkures radīto sausumu, savukārt vasarā tās var efektīvi regulēt gaisa mitrumu, novēršot telpu pārmērīgu mitrināšanu. Airobot ventilācijas sistēma ne tikai nodrošina nepārtrauktu gaisa apmaiņu, bet arī optimizē gaisa mitruma līmeni, atgūstot siltumu no izplūdušā gaisa un regulējot mitruma līmeni ienākošajā gaisā.

Airobot sistēma ar automātiskām sensoriem un regulēšanas iespējām nodrošina, ka jebkurā laikā un jebkādos ārējos apstākļos jūsu mājoklī tiek uzturēts optimāls gaisa mitruma līmenis. Tās antibakteriālie filtri un gaisa kvalitātes sensori palīdz uzturēt veselīgu un patīkamu vidi mājās. Tādējādi šī sistēma nodrošina ne tikai komfortu un labu veselību, bet arī palīdz ietaupīt enerģiju, optimizējot apkures un atdzesēšanas procesu.

Pareiza gaisa mitruma līmeņa uzturēšana mājās ir būtiska ne tikai komforta, bet arī veselības saglabāšanai. Izvēloties modernu ventilācijas sistēmu kā Airobot, Jūs varat būt droši, ka Jūsu mājoklis vienmēr būs ar ideālu gaisa mitruma līmeni. Uzziniet vairāk par Airobot un tā priekšrocībām, piesakot konsultāciju.

Nosūtiet mums e-pastu, lai saņemtu ventilācijas sistēmas piedāvājumu

Lai mēs spētu jums sniegt precīzu atbildi ātrāk, lūdzu norādiet mājas platību, cilvēku skaitu, kas dzīvo mājā un vai ir nepieciešama ventilācijas sistēma ar mitruma atgūšanu un vai ir nepieciešama gaisa dzesēšanas funkcija. Jo vairāk papildus informāciju sniegsiet, jo ātrāk un precīzāk spēsim jums sagatavot atbilstošu piedāvājumu.