Kā novērtēt jumta piemērotību saules paneļiem

Saules paneli uz jumta - kas janem vera

Saules paneļu uzstādīšana uz jumta ir lielisks veids, kā izmantot saules enerģijas sniegtās priekšrocības, vienlaikus ietaupot naudu elektrības rēķinos. Tomēr, pirms ķerties pie saules paneļu uzstādīšanas, ir svarīgi izvērtēt, vai jūsu jumts ir piemērots to izvietošanai. Šajā rakstā mēs sniegsim jums norādījumus, kā novērtēt jūsu jumta piemērotību saules paneļiem.

Jumta novietojums un leņķis

Viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā, ir jūsu jumta novietojums un leņķis. Ideāls scenārijs ir uz dienvidiem vērsts jumts ar slīpumu no 15 līdz 40 grādiem, jo tas saņem visvairāk saules gaismas visas dienas garumā. Tomēr uz austrumiem un rietumiem vērsti jumti arī var būt dzīvotspējīgi varianti, lai gan ar nedaudz samazinātu efektivitāti, tomēr ar plašāku ražošanas diapazonu – sāks ražot agrāk no rīta un beigs ražot vēlāk vakarā. Būtiski ir ņemt vērā visus apkārt esošos šķēršļus, kas var radīt papildus apēnojumu, piemēram, augstus un kuplus kokus vai tuvumā esošās ēkas, kas var radīt ēnas uz jūsu jumta, jo ēnojums var būtiski ietekmēt saules paneļa darbību.

Slīps jumts

Jumta stāvokli, segums un konstrukcija

Pirms saules paneļu uzstādīšanas ir svarīgi pārliecināties, vai jūsu jumts ir labā stāvoklī un strukturāli stabils. Veiciet rūpīgu pārbaudi, lai pārbaudītu, vai nav bojājumu pazīmju, piemēram, caurs jumts, nokarāšanās vai puves. Ja jūsu jumta kalpošanas laiks tuvojas beigām, pirms saules paneļu uzstādīšanas iesakām apsvērt tā nomaiņu. Turklāt novērtējiet sava jumta nestspēju, lai nodrošinātu, ka tas var izturēt paneļu svaru un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Jāņem vērā arī jumta veids – slīps vai plakans. Uz slīpa jumta parasti paneļus montē paralēli jumta plaknei, bet uz plakana jumta, paneļus ceļ leņķī, izmantojot attiecīgas montāžas rāmju konstrukcijas. Uz plakaniem jumtiem var pastāvēt iespēja rāmjus nostiprināt ar balasta vai kausēšanas metodi, kamēr uz slīpajiem jumtiem šāda metode nederēs. 

 

Arī jumta segums nosaka to, kādus montāžas sliežu stiprinājumus jāizmanto. Visbiežāk sastopamie jumta veidi, kuriem piemeklējam piemērotākos montāžas risinājumus ir: 

 

– Bitumena dakstiņi

– Metāla profilētās loksnes (trapecveida, viļņotais vai cits)

– Valcmetāla profils

– Bezazbesta šīferis

 

Jumta veids arī noteiks kādus saules paneļu stiprinājumus labāk izvēlēties. Savos projektos, mēs izvēlamies dažādus stiprinājumus, atkarībā no jumta specifikas un klientu vēlmēm. Izmantojam gan alumīnija sliedes, gan īssliedes slīpajiem jumtiem, bet plakanajiem jumtiem visbiežāk cinkota tērauda montāžas materiālus.

Pieejamā jumta platība

Novērtējiet pieejamo jumta platību saules paneļu uzstādīšanai. Nosakiet, vai ir pietiekami daudz platības, lai novietotu vēlamo paneļu skaitu, lai apmierinātu jūsu enerģijas patēriņa vajadzības. Apsveriet paneļu izmērus, tostarp to platumu un augstumu, kā arī visus iespējamos šķēršļus, piemēram, ventilācijas atveres, skursteņus vai jumta logus. Tāpat paturiet prātā, ka saules paneļiem ir nepieciešama 10+ cm atstarpe, lai nodrošinātu optimālu gaisa plūsmu un piekļuvi apkopei.

Konsultējieties ar speciālistu

Lai gan jumta piemērotību saules paneļiem var novērtēt pats, vienmēr iesakām konsultēties ar profesionālu saules enerģijas uzstādītāju vai būvinženieri. Šis ir pakalpojums, ko mēs nodrošinām visiem saviem klientiem. Mēs novērtēsim jūsu jumta novietojumu un izstrādāsim optimālu saules paneļu sistēmu, pamatojoties uz jūsu enerģijas patēriņa vajadzībām un jumta specifikācijas.

Nosūtiet mums e-pastu, lai saņemtu piedāvājumu

Lai mēs spētu jums sniegt precīzu atbildi ātrāk, lūdzu norādiet, kur vēlaties uzstādīt saules paneļus, saules paneļa uzstādīšanas pozīciju, plānotās vietas izmēru un pašreizējo ikmēneša elektroenerģijas patēriņu. Ja plānojat uzstādīt saules paneļus uz jumta, lūdzu, norādiet jumta veidu un leņķi.