Tier 1 saules paneļi

Paikesepaneelid talvel 1568x880 2
Paikesepaneelid talvel 1568x880 2

Izvēloties saules paneļus, noteikti ir nācies saskarties ar terminu “Tier 1”, ko izmanto daudzi saules paneļu ražotāji. Ko tieši tas nozīmē un kāpēc to ir būtiski zināt? To mēs skaidrosim zemāk esošajā bloga ierakstā.

 

Ko nozīmē Tier 1?

 

Termins “Tier 1” nozīmē, ka tie ir augstākās kvalitātes, pirmā līmeņa saules paneļi, kurus ražo lieli un uzticami saules paneļu ražotāji. “Tier 1”reitingu 2012. gadā sastādīja Bloomberg New Energy Finance Corporation. Tā nav kvalitātes novērtēšanas sistēma, bet gan parāda, ka no banku un kredītdevēju puses uzņēmums tiek vērtēts kā stabils un uzticams. Līdz ar to “Tier 1” reitings ir vairāk saistīts ar finanšu stabilitāti, nevis produktu kvalitāti. Bet arī finanšu stabilitāte un produktu kvalitāte ir tieši saistīta – jo lielāka ir finansiālā stabilitāte, jo lielāka iespēja, ka banka finansēs saules enerģijas projektus. Tāpēc “Tier 1” statusu var saistīt ar uzņēmuma uzticamības rādītāju. 

 

“Tier 1” sarakstā var būt tikai lielie ražotāji

 

Papildus iepriekšminētajam Bloomberg ir noteicis arī vēl vienu kritēriju, kas garantē iekļūšanu “Tier 1” sarakstā. Visiem ražotājiem ir jābūt savai ražotnei ar stingrām kvalitātes kontroles vadlīnijām, kas nodrošina labāko un uzticamāko produktu. Par labu lielajiem ražotājiem runā arī tas, ka tie ir pasaulē atzīti ražotāji, un, ja ar saules paneļiem būs kāda kvalitātes problēma, visticamāk, tas tiks ātri atrisināts. 

 

Ir svarīgi piebilst, ka tikai ļoti neliela daļa no visas pasaules saules paneļu ražotājiem sasniedz “Tier 1” klasifikāciju. Saules paneļu ražošana prasa piecus vai vairāk gadus, un tiem ir nepieciešami daudz resursu, kā arī liels ieguldījums pētniecībā un attīstībā.

 

Lielākā daļa uzņēmumu saules enerģijas nozarē uzticas “Tier 1” sarakstam

 

Dažādu ražotāju saules paneļu izskats ir diezgan līdzīgs, un ar neapbruņotu aci ir gandrīz neiespējami spriest par saules paneļu kvalitāti. Tāpēc lielākā daļa uzņēmumu saules enerģijas sektorā uzticas “Tier 1” sarakstam kā lieliskam veidam, lai sekotu līdzi saules paneļu kvalitātes garantijai.  

 

Sunergia sadarbojas ar Tier 1 sarakstā iekļautajiem pasaules klases saules paneļu ražotājiem. Piemēram, Seraphim, Trina Solar, Risen Energy, Jinko, JA Solar. Veidojot savu saules paneļu parku, noteikti ir svarīgi atcerēties iepriekš minētos lielākos ražotājus. Izmantojot Tier 1 saules paneļus, jūs izveidosiet kvalitatīvu un efektīvu saules enerģijas parku, jo tieši Tier 1 sarakstā iekļauto uzņēmumu saules paneļi ir izgājuši rūpīgas kvalitātes pārbaudes.