Kāpēc ir svarīgi palielināt invertora jaudu?

0413DEC1 76BB 41F3 9CE9 F990370B229E 1 105 c
0413DEC1 76BB 41F3 9CE9 F990370B229E 1 105 c

Invertors ir viena no vissvarīgākajām saules sistēmas daļām, kas tiek uzstādīta, pamatojoties uz saules paneļu jaudas lielumu. Uzstādot 50 kW invertoru, kas atbilst 50 kW saules paneļu jaudai, tādu izejas jaudu reālajā dzīvē nekad nesasniegs. Saules paneļi reti saražo tik lielu jaudu, cik to nominālā jauda, tāpēc ir iespējams pievienot papildu paneļus, kas var palīdzēt invertoram darboties ar lielāku vidējo efektivitāti.

Saules paneļiem ir efektivitātes rādītāji, kas nosaka kā tie darbosies. Saules paneļu ražotāji tos testēi ideālā vidē. To jauda, strāva un sprieguma rādītāji ir noteikti standarta testa apstākļos (STC). STC ir definēts kā darbība:

STC ir definēts kā darbība:

Realitātē saules paneļa maksimālo jaudu, pirmkārt, ietekmē pastāvīgi mainīgie laika apstākļi, kā arī saules parka atrašanās vieta (uz dienvidiem, austrumiem-rietumiem utt.), ģeogrāfiskā atrašanās vieta, slīpuma leņķis, iespējamais ēnojums (citas mājas , koki utt.). Jo lielāks zudums/ēnojums vai tā sauktie neideālie apstākļi, jo vairāk saules paneļu jāpievieno sistēmai. Ja saules paneļu kopējā jauda ir lielāka nekā invertora kapacitāte, parasti tiek uzskatīts, ka paneļi ir “pārmērīgi” vai invertors ir “pārtaktēts”. Piemēram, ja jums ir 10 kW jaudas invertors un tajā uzstādāt 13 kW saules paneļus, jūsu saules paneļu parks būs 30% pa lielu.

Tāpēc ir prātīgi uzstādīt nedaudz vairāk saules paneļu, lai sasniegtu invertora maksimālo jaudu.

Ja saules paneļu kopējā jauda ir lielāka nekā invertora kapacitāte, parasti tiek uzskatīts, ka paneļi ir “pārmērīgi” vai invertors ir “pārtaktēts”. Piemēram, ja jums ir 10 kW jaudas invertors un tajā uzstādāt 13 kW saules paneļus, jūsu saules paneļu parks būs 30% pa lielu.

Saules enerģijas palielināšana:

Kā izvelēties vispiemērotāko invertoru?

Visi tirgū pieejamie invertori bez problēmām var apstrādāt līdz pat trešdaļai no kopējās jaudas, ja saules sistēma ir pareizi projektēta. Invertoru ražotāji ir izstrādājuši savus produktus tā, lai spriegums un strāva, kas nonāk invertorā, nekad nepārsniegtu noteiktos ierobežojumus.

Invertora izvēle ir atkarīga no saules parka lieluma. Daži invertoru ražotāji var piedāvāt elastīgākus risinājumus, kas nozīmē lielāku iespēju palielināt jaudu. Populārākie ir Sungrow un Huawei invertori.

Kamēr 50 kW Sungrow invertora maksimālā ieejas jauda ir aptuveni 65 kW, tad Huawei 50 kW nominālās jaudas invertora maksimālā ieejas jauda ir aptuveni 58 kW. Pamatojoties uz to, redzams, ka vienam ražotāja invertoram teorētiski var pieslēgt par gandrīz 7 kW vairāk saules paneļu. No otras puses, jaunāki invertoru ražotāji pieļauj līdz pat 1,5 reizes lielu izmēru, piemēram, Growatt invertori. Vienmēr ir prātīgi vēlreiz pārbaudīt ar uzstādītāju, kurš invertors ir vispiemērotākais jūsu saules enerģijas parkam.

Ieteicamais jaudas palielināšanas daudzums ir no 20% līdz 35%. Ir svarīgi ievērot vietējos elektriskos noteikumus un izmantot kvalificētus elektriķus un uzstādītājus. Arī saules enerģijas parka dokumentācijā būs iekļauta visa nepieciešamā invertora un drošības instrukcija.

Visos mūsu instalētajos saules paneļu parkos Baltijas valstīs esam izmantojuši iespēju palielināt invertoru jaudu, lai gūtu maksimālu efektivitāti no saules paneļu parka. Vēlamies uzsvērt, ka katrs projekts ir individuāls un atšķirīgs, Mūsu komanda sniegs padziļinātu konsultāciju pirms katra projekta uzsākšanas un palīdzēs piemeklēt piemērotākos risinājumus. 

Atsauce: