Kas notiek ar gaisa kvalitāti jūsu guļamistabā, ja mājā nav ventilācijas?

Kas notiek ar gaisu guļamistabā, kad nav ventilācija
Kas notiek ar gaisu guļamistabā, kad nav ventilācija

Ventilācijas iekārtas ir kļuvušas par mūsdienu māju neatņemamu sastāvdaļu. Ja gaiss mājā ir labas kvalitātes, jūs, iespējams, pat nezināt, ka ventilācijas sistēma darbojas. Bet kas notiek, kad ventilācijas sistēma tiek izslēgta?


Ventilācijas sistēmas ražotājs Airobot izlēma veikt nelielu eksperimentu un veikt gaisa kvalitātes mērījumus, izmantojot grīdas apsildes termostata sensorus, kas ļauj mērīt gaisa kvalitāti katrā telpā atsevišķi. Galvenais, ko Airobot vēlējās noskaidrot bija kā mainās gaisa kvalitāte guļamistabā nakts laikā ar izslēgtu ventilācijas sistēmu. Iegūtie rezultāti bija diezgan pārsteidzoši, tos tuvāk apskatīism šajā rakstā.

Kā mainās gaisa kvalitāte guļamistabā nakts laikā bez ventilācijas?

Ir diezgan skaidrs, ka, izslēdzot ventilāciju, CO2 līmenis sāk celties. Bet cik ātri un cik daudz? To centās noskaidrot ventilācijas sistēmu ražotāja Airobot veiktais eksperiments. 

Eksperimenta nosacījumi un apraksts: Eksperiments tika veikts tikko pabeigtā jaunbūvē. Šajā ēkā bez ventilācijas sistēmas palīdzības gaisa cirkulācija ir ierobežota. 

Guļamistabas tilpums: 40 kubikmetri.

Cilvēku skaits: 2

Mērīšanas ierīce: Airobot viedais grīdas apsildes termostats.

Ventilācijas iekārta: Airobot L mitruma un siltuma rekuperācijas ventilācijas iekārta.

Kas tika mērīts: Oglekļa dioksīda (CO2) līmenis

Lai gan Airobot ventilācijas iekārtas mēra arī CO2, mitruma un GOS līmeni, ventilācijas iekārtu sensori uztver “apkopoto” gaisu no visām mājas telpām. Šajā eksperimentā ventilācijas iekārtu ražotājs Airobot vēlējās saprast, kā mainās gaisa kvalitāte slēgtā telpā, kurā guļ divi cilvēki, ar un bez ventilācijas sistēmas. Šim nolūkam tika nolemts izmantot gaisa kvalitātes sensorus, kas iebūvēti Airobot ūdens grīdas apsildes termostatā.

Bez ventilācijas iekārtas CO2 līmenis guļamistabā pastāvīgi pieauga

Lai izdarītu šo secinājumu, jums nav jābūt ventilācijas ekspertam. Cilvēki ražo CO2 pat tad, kad viņi guļ, un, ja aizverat durvis un izslēdzat ventilāciju, CO2 līmenis paaugstināsies.

Eksperimenta laikā ventilācijas sistēma tika izslēgta 23:00 tieši pirms došanās pie miera. Zemāk esošajā grafikā (kas sākas no 00:00) var redzēt, kā CO2 līmenis nepārtraukti pieauga, līdz sasniedza 1700 ppm (daļiņas uz miljonu) pulksten 4:30. Šis nebija pilnībā precīzs CO2 rādījums, un patiesībā situācija bija daudz sliktāka. Augstais CO2 līmenis sāka traucēt eksperimenta dalībnieku miega kvalitāti, jo ikdienā ir pierasts gulēt ar ieslēgtu ventilāciju, tāpēc ventilācijas sistēma tika atkal ieslēgta pēc 4:30.

Gaisa kvalitātes izmaiņas guļamistabā bez ventilācijas

Kad ventilācija tika ieslēgta, Airobot termostata sensors nekavējoties reģistrēja 3200 ppm (daļiņas uz miljonu) CO2 rādījumu. Cilvēkiem normālais CO2 līmenis svārstās no 400 līdz 800 ppm.

No diagrammas mēs arī redzam, ka Airobot ventilācijas sistēma spēja diezgan ātri pazemināt CO2 līmeni. Viens no eksperimenta dalībniekiem atkal pamodās pulksten 6:00 un izgāja no guļamistabas, kas kā redzams grafikā vēl straujāk pazemināja CO2 līmeni telpā.

Kāpēc pēc ventilācijas iekārtas ieslēgšanas paaugstinājās CO2 līmenis?

CO2 ir 1,5 reizes smagāks par gaisu un nogrimst uz grīdas bez gaisa kustības telpā. Airobot grīdas apsildes termostats ar sensoru atradās 160 cm virs zemes, krietni virs guļošu cilvēku galvām, un CO2 līmenis zem sensora noteikti bija augstāks nekā tas, kas sasniedza sensors.

Kad ventilācijas iekārta atkal sāka kustināt gaisu, tā iekustināja guļamistabā esošo CO2, un tajā pašā laikā zemākais CO2 sasniedza termostata sensoru, kas reģistrēja lielu un strauju oglekļa dioksīda līmeņa paaugstināšanos.

Kādi ir pārmērīgi augsta CO2 līmeņa riski veselībai?

Augsts CO2 līmenis telpā var izraisīt galvassāpes, miegainību un vispārēju veiktspējas samazināšanos, kā rezultātā pasliktinās miegs un samazinās koncentrēšanās spējas. Augsts CO2 līmenis negatīvi ietekmē arī bērnu mācīšanās spējas. Mūsdienīgām privātmājām, kas būvētas tā, lai tās būtu ļoti hermētiskas un energoefektīvas, ir nepieciešams labs ventilācijas risinājums gan ar mitruma, gan siltuma kontroli, lai uzturētu veselīgu iekštelpu klimatu.

Izvēloties modernu ventilācijas sistēmu kā Airobot, Jūs varat būt droši, ka Jūsu mājoklis vienmēr būs ar ideālu gaisa mitruma līmeni. Uzziniet vairāk par Airobot un tā priekšrocībām, piesakot konsultāciju.

Nosūtiet mums e-pastu, lai saņemtu ventilācijas sistēmas piedāvājumu

Lai mēs spētu jums sniegt precīzu atbildi ātrāk, lūdzu norādiet mājas platību, cilvēku skaitu, kas dzīvo mājā un vai ir nepieciešama ventilācijas sistēma ar mitruma atgūšanu un vai ir nepieciešama gaisa dzesēšanas funkcija. Jo vairāk papildus informāciju sniegsiet, jo ātrāk un precīzāk spēsim jums sagatavot atbilstošu piedāvājumu.