Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi par saules paneļiem

Biežāk uzdotie jautājumi par saules enerģiju

Mēs saprotam, ka apsverot saules parka ierīkošanu, var rasties daudz jautājumu. Tāpēc mēs esam apkopojuši visbiežāk uzdotos jautājumus no mūsu klientiem, lai palīdzētu jums labāk izprast, ko nozīmē izvēlēties saules enerģiju. 

Vispārīgi

Saules enerģijas parka izbūve ilgst aptuveni 3 mēnešus, sākot no pirmās konsultācijas līdz pieslēgšanai elektrotīklam. Projekta izstrāde un būvniecība ir ātrākie posmi visā procesā. Lielāko daļu laika aizņem dokumentu sagatavošana un visu nepieciešamo atļauju saņemšana.

.

Saules paneļu atmaksāšanās laiks ir atšķirīgs katram projektam, bet mūsu pieredze vēsta, ka vidēji mūsu klientiem saules paneļi atmaksājās 4 – 8 gadu laikā. Saules paneļi ir produktīvi aptuveni 25 gadus, tāpēc tas ir stabils un drošs ieguldījums.

Jā, protams! Mūsu ekspertu konsultācija un saules paneļu parka veiktspējas un rentabilitātes analīze ir bez maksas.

Saules paneļu parkam ir nepieciešama minimāla apkope, tomēr mēs iesakām veikt pārbaudi katru gadu. Atkarībā no tā, kur ir uzstādīti saules paneļi, var būt nepieciešama ikgadēja tīrīšana, taču daudzos gadījumos daba par to jau parūpējas. Mēs iesakām veikt apkopi pirmā lietošanas gada beigās. Pēc tam apkopi var veikt katru otro gadu. Vairāk par saules paneļu parka apkopes iespējām var uzzināt mūsu mājas lapas pakalpojumi sadaļā.

Pieejamās finansiālās subsīdijas katrā valstī atšķiras. Lai uzzinātu jaunāko informāciju par pieejamajām saules paneļu parka subsīdijām valstīm, lūdzu sazināties ar mums.

Saules paneļi

Saules paneļu parka ierīkošanas projekta pašā sākumā, mēs veiksim aprēķinus, lai saprastu cik daudz elektroenerģijas tiks saražots visa gada garumā. Kad saules paneļu parks jau ir uzstādīts un darbojas, ir iespējams sekot līdzi parka produktivitātei mobilajā lietotnē, ko piedāvā saules invertoru ražotāji. Visa nepieciešamā informācija par jūsu saules paneļu parka darbību būs pieejama jebkurā mirklī jūsu viedtālrunī.

Mēs piedāvājam tikai monokristāliskos saules paneļus, jo šī ir jaunākā tehnoloģija un piedāvā daudz labāku veiktspēju nekā polikristāliskie saules paneļi, kas jau ir novecojuši.

Jā, saules paneļi turpina ražot elektroenerģiju arī ziemā, bet tā tiek saražota mazāk nekā vasaras mēnešos. Visefektīvākie mēneši saules enerģijas ražošanai Baltijas valstīs ir no marta līdz oktobrim. Labākais jaudas izvades laiks ir no maija līdz jūlijam.

Saules paneļi ražo elektrību arī mākoņainā laikā, bet to efektivitāte samazinās atkarībā no laikapstākļiem.

Parasti saules paneļu ražotāji piedāvā 25 gadu lineāro veiktspējas garantiju. Pēc tam saules paneļi turpina strādāt, taču veiktspējas var samazināties.

Saules paneļu parkam ir daudz priekšrocības. Vislielākais ieguvums ir ievērojami samazināts elektrības rēķins un neatkarība no svārstīgajām elektroenerģijas biržas cenām. Saules enerģija ir arī videi draudzīgs elektroenerģijas iegūšanas veids. Saules enerģija ir atjaunojama enerģija. Izvēloties saules enerģiju, jūs apņematies samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, tādējādi jūs darāt savu ieguldījumu klimata pārmaiņu palēnināšanā.

Saules paneļi pārvērš saules gaismu elektrībā, ļaujot gaismas daļiņām izsist elektronus no atomiem, radot elektrības plūsmu.

Saules paneļu tehnoloģija tika izgudrota jau 1941. gadā. Pirmais saules panelis tika izveidots 1954. gadā. Kopš 2008. gada saules paneļu cena ir samazinājusies par aptuveni 80%, tādējādi padarot tos pieejamākus gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. Spēcīgā konkurence starp saules paneļu ražotājiem ir veicinājusi efektīvāku produktu radīšanu.

Jā, ja papildus PV paneļiem tiek izmantoti arī akumulatoru uzglabāšanas risinājumi.

Saules baterijas

Saules enerģijas uzglabāšanai jāizmanto speciāli tam paredzētas saules baterijas. Mazāka mēroga saules parkiem piedāvājam Huawei , Varta , BYD un LG akumulatorus. For larger-scale projects we offer solutions from German manufacturersVarta andSMA and Italian manufacturer Riello.

Saules baterijas uzglabā elektroenerģiju, ko saražo saules paneļi, vai kura ir iepirkta no tīkla. Baterijas uzglabā tiešu elektroenerģiju no saules paneļiem vai no tīkla.

Invertori

Invertors ir neatņemama funkcionējoša saules enerģijas parka sastāvdaļa. Invertors pārvērš saules līdzstrāvas saražoto elektroenerģiju par elektrotīklā izmantojamo maiņstrāvās elektrību.

Nepieciešamais invertoru skaits ir atkarīgs no saules paneļu parka lieluma. Mūsu speciālisti konsultācijas laikā palīdz noteikt nepieciešamo invertoru skaitu.

Jā, katram saules paneļu parkam ir nepieciešams arī invertors, jo tā ir ierīce, kas pārveido līdzstrāvas elektroenerģiju maiņstrāvas elektrībā. Tā kā invertors ir atbildīgs par šo enerģijas pārveidi, tas ir nepieciešams katram saules paneļu parkam.

Nesaņēmāt atbildi uz savu jautājumu?

Neuztraucieties par to! Mūsu pieredzējušā komanda ir šeit, lai palīdzētu jums rast atbildes uz jautājumiem saules enerģiju.

Jūs varētu interesēt arī šie bloga raksti

Siltumsūknis lemūru mājā

Haier Siltumsūkņi Siguldas Zoo

Mēs ar prieku dalāmies ar paveikto projektu Siguldas Zoo, kurā aprīkojām divas ēkas ar Haier siltumsūkņiem – administrācijas ēku un lēmūru māju. Siguldas Zoo ir Latvijā lielākais privātais zooloģiskais dārzs, kas atrodas 11 hektāru plašā dabas teritorijā ainaviskajā Gaujas Nacionālajā parkā.

Uzzināt vairāk